Tartlased! Kogukonnad! Ühendused! Seltsid! Inimesed! 

Avaldame 11.aprilli õhtul tänu ja toetust meie linna eesliini töötajatele. Praegune pandeemia mõjutab meie kõigi kodusid ja peresid, meie elu ja hakkamasaamist. Kõige suurem koormus on täna neil, kes töötavad teiste heaks: arstid, õpetajad, müüjad, politseinikud, medõed, puhasusteenindajad, päästetöötajad, tervishoiutöötajad… Kõik need, ilma kelleta me ei saa hakkama ning kes ennastsalgavalt meie turvalisust tagavad.

Näitame, et me austame seda tööd ja et me oleme selle pingutuse eest tänulikud. Me teame, et peagi on meie kaunis linnas taas kõik korras, me usume, et tuleval aastal saame koos kohvikutes istuda ja tänasest pingutusest muljetada. Näitame, et meie kõigi ühendatud jõud ja pingutus on suunatud viiruse leviku aeglustamisele, kuid see ei hävita meid kui ühiskonda. Tegutseme koos, kinnitame, et oleme eesliini töötajate tagala, kes oma vastutustundlikkuses hoiab alles selle, mis teeb meist Tartu – ühtehoidva kultuurilinna. 

Tuleme kõik akendele ja tuletame lauludes meelde, kui kaunis on meie linn, loitsime vanade kommete kohaselt ning ärme unustame, et tundmatust lubades, vagun sinine, meid tundmatusse viib – ja see tundmatus saab taaskord olema täis seiklusi ja üllatusi. Laulame eesti ja vene keeles nii nagu meie linnas ikka räägitakse, ühendame hääled, kuniks me ei saa ühendada käsi! 

Veebiülekanne Tartu raekoja platsilt algab kell 18.01.  

Meiega löövad kaasa Vladimir Karjalainen, Sirje Penjam ja E….

Kava: 

  1. Tartu Marss 
  2. Regilaul väe saatmiseks eesliini töötajatele, juhib Sirje Penjam 
  3. Sinine vagun // Голубой Вагон, saadab Vladimir Karjalainen.